Інтернет з космосу: Starlink та його можливості
logo

Інтернет з космосу: Starlink та його можливості

 • 13:21

Starlink було запущено наприкінці 2020 року і з тих пір сервіс швидко розширюється. Наразі Starlink пропонує кілька типів інтернет-планів.

Ми розглянемо кожен рівень обслуговування Starlink. Ми детально розповімо про ефективність, вартість і цільового клієнта кожного плану. Нарешті, ми порадимо, який тарифний план Starlink вам слід придбати відповідно до ваших потреб.

Скільки існує інтернет-планів Starlink?

У Starlink доступні 4 різні рівні інтернет-послуг: Residental, Best Effort, RV, Business і Maritime.

З кількома варіантами може бути складно визначитись, який план обслуговування підходить саме вам. У наступному розділі ми детально розглянемо кожен план. Ви отримаєте краще уявлення про функції та характеристики, щоб знати, який план найкраще відповідає вашим потребам.

Starlink Residential

Starlink Residential — це оригінальний інтернет-план, запропонований Starlink. Це стандартний рівень обслуговування, розрахований на більшість клієнтів у всьому світі. Призначений для використання в одному постійному місці для домашніх користувачів, а не для підприємств.

Цей тарифний план може досягати швидкості скачування 50-200 Мбіт/с і швидкості завантаження 10-20 Мбіт/с. Немає обмежень щодо даних, а затримка(пінг) становить 20–40 мс.

Інтернет-план для житлових будинків коштує 110 доларів США на місяць із оплатою обладнання 599 доларів США. В Україні наразі діє акційний тариф з вартістю 75$ на місяць. Немає контрактів, клієнти можуть скасувати оплату у будь-який час.

Супутникове угруповання Starlink ще не повністю розгорнуто, тому пропускна здатність обмежена. У деяких регіонах вам потрібно буде попередньо замовити Residential і потрапити в список очікування. Після розширення пропускної здатності мережі Starlink, буде дозволено вам замовити обладнання та почати користуватися послугою.

Starlink Best Effort

Starlink Best Effort — це інтернет-план для клієнтів Starlink, які перебувають у списку очікування для проживання. Наразі пропозиція послуги Best Effort поширюється лише на окремих клієнтів, які попередньо замовили Starlink.

Ідея полягає в тому, що ті, хто перебуває в списку очікування, можуть отримати послугу Best Effort і мати доступ до Інтернету Starlink, поки вони чекають на повноцінний запуск сервісу. З пакетом Best Effort ви отримаєте доступ до Інтернету Starlink, але продуктивність не буде гарантована, і ви повинні очікувати, що швидкість іноді буде повільна.

Тарифний план Best Effort призначений для тих же клієнтів, що і Residential. Він для постійного домашнього використання.

Швидкість завантаження коливатиметься від 5 до 100 Мбіт/с, а швидкість завантаження – 1-10 Мбіт/с. Як і в Residential, немає обмежень щодо скачування даних.

Starlink RV

Starlink RV — це інтернет-план для мандрівників. Цільовим ринком клієнтів Starlink RV є туристи, люди які багато часу проводять у мікроавтобусах та автофургонах(будинок на колесах). Цей пакет дозволяє вам брати Starlink будь-куди та використовувати його де є активне покриття супутників Starlink.

Апаратне забезпечення, яке ви отримуєте з пакетом RV, ідентичне апаратному забезпеченню для житлових будинків(Residental). Різниця полягає в можливості використовувати станцію Starlink за межами вашої зареєстрованої адреси обслуговування.

З тарифним планом RV ви отримуєте швидкість скачування 5-200 Мбіт/с і швидкість завантаження 1-20 Мбіт/с. Немає обмежень щодо передачі даних, а затримка залишається такою ж, як і на інших рівнях обслуговування, – 20–40 мс.

Starlink RV коштує 135 доларів США на місяць та вартість обладнання буде коштувати 599 доларів США. Дію плана RV можна призупинити та відновити в будь-який час, і немає жодних контрактів.

Оскільки RV призначений для використання будь-де, списку очікування немає. Практично будь-хто може замовити і використовувати його будь-де, де є покриття. Пріоритет мережевого трафіку RV надається на користь приватних клієнтів, тому користувачі RV відчують погіршення продуктивності під час перевантаження мережі.

Режим «Portability»

Технічно, режим портативності Starlink не є окремим тарифним планом Інтернету, але є додатковою послугою для приватних клієнтів. Портативність перетворює житлову антену на портативну антену, наприклад для автофургону. Якщо ви придбаєте додатковий модуль «Портативність», ви зможете розгорнути спеціальну антену, щоб використовувати її де завгодно.

Портативність орієнтована на постійних клієнтів, які використовуватимуть свою тарілку в основному вдома, але їм може знадобитися час від часу подорожувати або відвідувати місця для відпочинку.

У разі використання антени Starlink за межами зареєстрованої адреси в режимі портативності, швидкість буде подібною до плану RV. 5-200 Мбіт/с скачування, 1-20 Мбіт/с завантаження. Подібно до RV і Best Effort, користувачі Portability не мають пріоритету в мережі Starlink.

Режим Portability коштуватиме приватним клієнтам додаткових 25 доларів США на місяць. Його  можна вмикати та вимикати за потреби.

Старлінк Бізнес

Starlink Business — це план інтернет-послуг Starlink, призначений для комерційних клієнтів. Якщо ви плануєте використовувати Starlink у бізнес-цілях, вам знадобиться Starlink Business.

Компанії використовують інше обладнання, ніж житлові. Антена має більший розмір для більш вимогливого робочого навантаження комерційних додатків.

Швидкості знаходяться в діапазоні 100-350 Мбіт/с скачування та 10-40 Мбіт/с завантаження. Немає обмежень щодо даних, а затримка становить 20-40 мс.

Пакет Business коштує 500 доларів США на місяць із передоплатою за обладнання 2500 доларів США. Договорів з Бізнес-планом немає.

Starlink Maritime

Starlink Maritime — це інтернет-план Starlink, призначений для розкішних яхт, дослідницьких суден та інших морських програм.

Maritime використовує спеціальне обладнання, яке поєднує дві окремі антени, щоб підтримувати надійний і швидкий сигнал під час руху.

Швидкість морського транспорту коливається від 100-350 Мбіт/с для скачування та 20-40 Мбіт/с для завантаження. Пінг трохи вище та становить <99 мс. У Maritime немає обмежень щодо даних.

Тарифний пакет коштує 5 000 доларів США на місяць із передоплатою за обладнання 10 000 доларів США. Контрактів немає.

Який план Інтернету Starlink мені вибрати?


Вам слід вибрати Residential, якщо:

 • Вашою головною потребою є Інтернет вдома
 • Ви хочете час від часу подорожувати зі Starlink
 • Ви не є компанією чи організацією
 • Ви згодні з потенційним перебуванням у списку очікування
 • Вам не потрібно призупиняти службу Starlink

Якщо ви перебуваєте в списку очікуваннят вам пропонують Best Effort, виберіть його, якщо:

 • Поки ви чекаєте на Residential, вас влаштовує безпріоритетне обслуговування
 • У вас немає інших варіантів доступу до Інтернету
 • Вам не потрібно використовувати Best Effort для подорожей
 • Ви згодні платити повну ціну за погіршену продуктивність

Для вас буде корисний план Portability, якщо:

 • Ви хочете час від часу подорожувати зі Starlink
 • Ваше основне місце обслуговування – вдома
 • Ви хочете призупинити та відновити функцію портативності
 • Ви не хочете повністю призупиняти службу Starlink

Ви повинні замовити план RV, якщо:

 • Ви переважно використовуєте Starlink під час подорожей
 • Вам потрібен найвищий рівень продуктивності
 • Ви збираєтеся використовувати його для домашнього Інтернету в довгостроковій перспективі
 • Ви хочете мати можливість призупинити та відновити обслуговування

Вам варто замовити Бізнес, якщо:

 • Ви — компанія, організація, уряд тощо.
 • Ви бажаєте найвищого рівня продуктивності
 • Вам підходить висока вартість
 • Вам потрібна пропускна здатність мережі з найвищим пріоритетом

Ви повинні замовити Maritime, якщо:Ви є бізнесом, організацією, урядом або власником розкішного судна

 • Вам потрібен Інтернет за межами прибережних вод
 • Вам підходить висока вартість
 • Ви можете виконати установку спецобладнання під замовлення


Купити Starlink ви можете на нашему сайті

Залишити відгук

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися